DELVINA

Një 64- vjeçar është bërë rasti i parë me koronavirus në qytetin e Delvinës. Qyteti jugor ëshë prekur për herë të parë nga COVID-19 teksa Ministria e Shëndetësisë konfirmoi rastin e parë.

Ndërkohë gazetarja Shpresa Dine raporton për BalkanWeb se 64- vjeçari jeton në një familje me 4 anëtarë dhe se tashmë ka filluar hetimin epidemiologjik i familjarëve të cilët do të testohen.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb