Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla gjatë ditës së sotme ishte pranë banorëve e dëmtuar nga tërmeti i mëngjesit të 26 nëntorit në qytetin e Shijakut.


Përmes një postimi në rrjetin social facebook Balla thekson se rreth 200 banorë të disa pallateve të vjetra të Shijakut, të cilat u dëmtuan nga tërmeti i 26 nëntorit, janë strehuar përkohësisht në një kompleks sportiv në Shijak.


Sipas Ballës, bashkia në bashkëpunim me Shtabin e ngritur nga Qeveria ka siguruar gjithë nevojat e domosdoshme si dhe është ngritur edhe një mensë, ku shërbehen të tre vaktet me ushqime të ngrohta.


Postimi i plotë:
SHIJAK??: Rreth 200 banorë të disa pallateve të vjetra të Shijakut, të cilat u dëmtuan nga tërmeti i 26 Nëntorit, janë strehuar përkohësisht në një kompleks sportiv në Shijak.
Bashkia në bashkëpunim me Shtabin e ngritur nga Qeveria ka siguruar gjithë nevojat e domosdoshme. Gjithashtu është ngritur edhe një mensë ku shërbehen të tre vaktet me ushqime të ngrohta.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb