Demi Moore synon të fitojë një vend në Librin e Rekordeve Guinness me chihuahua e saj Pilaf-in për kategorinë e qenve më të vegjël në botë.

Këtë e ka bërë të ditur vetë aktorja 60-vjeçare në një postim në Instagram.

Ideja i lindi pasi pa që renditja e rekordeve kurorëzoi një çihuahua dy vjeçare të quajtur Pearl disa ditë më parë. Qeni i vogël ka pak më shumë se 12 cm, përafërsisht madhësia e një faturë dollari. “Nuk e di për ty por mendoj se Pilafi është si Perla. A do të vrapojmë @pilaf.littlemouse?”, ka shkruar aktorja e cila ka postuar një seri fotosh të qenit të saj pranë kartëmonedhës njëqind dollarësh për të treguar se sa e vogël është.

Seria e komenteve në favor ishte e menjëhershme, duke përfshirë atë të të njëjtit llogari të rekordeve botërore Guinness që u përgjigj me tre “wow”.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb