NJU JORK

Demokratët janë duke udhëhequr në Nju Jork, me një diferencë të madhe në vota.

Kandidati i demokratëve Joe Biden ka arritur të fitojë 75.7 përqind ose 942 272 vota.

Kurse, presidenti aktual Donald Trump ka marrë 23.7 përqind ose 294 449 vota.

  • foto galeri

Edhe në Nju Meksiko, udhëheq deri tashmë Joe Biden. Në Dakotën e Jugut drejton Donald Trump.

Edhe në shtetin e Nebraskas, Trump ka shënuar një epërsi të lehtë ndaj rivalit të tij, Biden. Teksas dhe Florida janë dy shtete, ku rivalët për president po garojnë fuqishëm.

(d.xh/ Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: