Marco Reus i trembi të gjithë tifozët e Gjermanisë në derbin me Schalke, teksa pësoi një dëmtim dhe la fushën e lojës me lot në sy. Fillimisht u mendua se sulmuesi 33 vjeçar i Dortmund rrezikonte pjesëmarrjen në Botëror, por mesa duket ylli i njohur nuk do të mungojë në Katar.

Trajneri i Dortmund, Edin Terzic ka treguar për situatën aktuale të tij.“Ai duhet të kthehet në stërvitje javën e ardhshme. Fatmirësisht, dëmtimi i ligamentit të gjurit nuk është aq serioz sa kishim frikë në fillim” – Tha ai.

Jy
Jy

(BalkanWeb)

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb