Franca ka nisur përgatitjet për ndeshjet e Nations League pas pak ditësh. Kombëtarja e “Gjelave” ka humbur shërbimet e Theo Hernandez, pasi mbrojtësi ka pësuar një dëmtim.

Trajneri i francezëve, Didier Deschamps nuk ka vonuar dhe ka ftuar zëvendësuesin. Bëhet fjalë për Lucas Digne, i cili do vihet menjehërë në dispozicion të Përfaqësueses.Deri më tani kjo Kombëtare ka zhgënjyer në Nations League pasi mban vendin e fundit me vetëm 2 pikë të grumbulluara pas 4 sfidash.

 

(BalkanWeb)

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: