SHBA-Një burrë 46-vjecar është dënuar në Teksas pasi akuzohej se kishte shtypur dhe kishte vrarë të fejuarën e tij 18 vjet më parë.

Bëhet fjalë për ekzekutimin e dytë në këtë shtet brenda dy ditëve.

Burri, emri i të cilit është Daniel Acker, është deklaruar gjithmonë i pafajshëm, duke thënë që e fejuara e tij Marquetta George, kishte vdekur pas plagëve që kishte marrë pasi ishte hedhur nga kamioni i tij, teksa ai e kishte rrëmbyer.

Ai është vrarë me një injeksion në vena.
(da.xha/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb