Denion Meidani emërohet Drejtor i Qendrës së Koordinimit kundër Ekstremizmit të Dhunshëm.

Balkanweb mësoi sot se emërimi është bërë nga ministri i Brendshëm Bledi Çuçi.

Meidani vjen në këtë pozicion pas një eksperience disa vjeçare në Drejtorinë e Përgjithshme të Doganave në funksionin e zvDrejtorit të Përgjithshëm, Drejtor i Departamentit të Akcizës.

Me herët, Meidani ka mbajtur pozicione në administratën shqiptare, ndër të cilat: Drejtor i Përgjithshëm pranë Ministrisë së Ekonomise, Drejtor i Kontrollit të Brendshëm pranë Ministrisë së Drejtësise, Drejtor i Monitorimit, Kontrollit, dhe Inspektimit pranë Autoritetit të Kontrollit Elektronik dhe Postar, etj.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb