TIRANE- Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar në faqen e tij të ‘Facebook’-ut denoncimin e një qytetari dixhital, ku ky i fundit pretendon se di vendndodhjen e ish-drejtorit të Policisë së Vlorës, Jaeld Çela. Berisha thekson se Çela, ndonëse në kërkim nga policia për lidhjet e tij më bandën e Habilajve, lëviz lirshëm në Durrës.

Ndërkohë qytetari dixhital shkruan se Çela është parë duke lëvizur me një foristradë me ngjyrë të bardhë nga Durrësi në drejtim të Porto Romanës. Çela është një ndër të dyshuarit, në lidhje me trafikimin e drogës, me bandën e Miosi Habiljat.

DENONCIMI TEK BERISHA
Qytetari dixhital i informon:
Famozi Jaeld Çela leviz lirshem ne Durres!
Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital. sb
“Mirembrema z.Berisha!
Ju informojme se ne oren 14.40 minuta te dates 18.04.2018 shume i kerkuari Jaeld Çela(ish drejtor i policise vlore) eshte pare duke levizur me nje foristrade me ngjyre te bardhe nga Durresi ne drejtim te Porto Romanes! Ishte vete ne drejtimin e mjetit,dhe nga pas e shoqeronin dy makina me ngjyre te zeze. Nuk jane fiksuar targat per shkak te shpejtesise.
Ju lutem anonim! Me shume respekt.”
(ed.me/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb