Zv/kryeministri Erion Braçe ka reaguar ndaj denoncimit të PD se administrata publike nëpërmjet një formulari apo letre po shantazhohet dhe detyrohet që të angazhohet për PS në zgjedhjet e 25 prillit.

Braçe i kërkon PD-së, që të nxjerrin vetëm një demokrat që punon në administratë dhe të thotë që i është kërkuar nga eprori dhunshëm angazhimi me PS apo i është dorëzuar letra në fjalë.

Po ashtu ai siguron se administrata publike e ka me ligj të ndaluar të angazhohet në zgjedhje, dhe ai vetë do të mbrojë punonjësit që shantazhohet nga bandat partiake të opozitës.

Braçe paralajmëron se skenarët kriminalë të shpikur duhen ndëshkuar sipas ligjit dhe nuk duhet të falen më.

 

STATUSI NGA ERION BRAÇE

SHANTAZHI MBI ADMINISTRATEN ESHTE

VERTET KRIMINAL!

Prej mengjesit te sotem,

duke nisur nga nje njeri qe shantazhon administraten vendore per perfitime banale kriminale edhe ne oborr te institucioneve dhe,

vijuar me nje udheheqes qe rikthen fuksat e partise se qemotit ne aktivitet ktiminal ndaj administrates kudo,

#PARTIAELYLIT ka rritur trysnine kriminale, publike ndaj nepunesve te shtetit!

 

Sorollasin nje leter pa shenja identifikuese te cdo lloji,

te cilen mund ta bej kushdo,

pra edhe ata vete, si prove e angazhimit te administrates ne “nje skeme te vjedhjes se votes”;

Vecanerisht kur thone se kjo leter u eshte dhene keshilltareve bashkiake qe nuk jane “administrate”, por te zgjedhur politike me vote!

Si kjo leter gjen ne Google dhjetera te se njejtes forme, tepke, te cilat PD i ka bere cdo pale zgjedhje.

E SFIDOJ #PARTIAELYLIT TE NXJERRE NJE PEDEIST TE VETEM NE ADMINISTRATE-DHE KA SHUME TE TILLE, TE THOTE QE E KA THIRRUR NJE EPROR, I KA KERKUAR DHUNSHEM ANGAZHIM ME PS DHE I KA DHENE NE DORE KETE LETER!

NJE PEDEIST TE VETEM, PUBLIKISHT!

Ne te kundert, dua te percjelle nje mesazh shume te qarte;

AKTIVITETI POLITIK, PARTIAK NE ZYRAT E SHTETIT DHE NE KOHEN E PUNES SE PERCAKTUAR NGA LIGJI, ESHTE I NDALUAR DHE CDO TITULLAR DO MBAJE PERGJEGJESI PER CDO SHKELJE TE KETIJ LIGJI!

Nderkohe, une dhe cdo institucion do i dale per zot cdo nepunesi te shtetit qe do te jete nen agresionin e shantazhin e paralajmeruar sot nga #PARTIAELYLIT permes bandave partiake qe duan te zevendesojne shtetin me partine e tyre;

Cdo akt i tille sulmi e shantazhi ndaj cdo nepunesi do goditet me forcen e ligjit e do kallezohet sic ligji e percakton!

Skenaret kriminale qe ende nuk jane ndeshkuar sic duhet, shpikur nga hici e kthyer ne ceshtje shantazhi kriminal, nuk kalojne me, nuk falen me e do ndeshkohen sic e meritojne sipas ligjeve ne fuqi!

 

View this post on Instagram

 

SHANTAZHI MBI ADMINISTRATEN ESHTE VERTET KRIMINAL! Prej mengjesit te sotem, duke nisur nga nje njeri qe shantazhon administraten vendore per perfitime banale kriminale edhe ne oborr te institucioneve dhe, vijuar me nje udheheqes qe rikthen fuksat e partise se qemotit ne aktivitet ktiminal ndaj administrates kudo, #PARTIAELYLIT ka rritur trysnine kriminale, publike ndaj nepunesve te shtetit! Sorollasin nje leter pa shenja identifikuese te cdo lloji, te cilen mund ta bej kushdo, pra edhe ata vete, si prove e angazhimit te administrates ne “nje skeme te vjedhjes se votes”; Vecanerisht kur thone se kjo leter u eshte dhene keshilltareve bashkiake qe nuk jane “administrate”, por te zgjedhur politike me vote! Si kjo leter gjen ne Google dhjetera te se njejtes forme, tepke, te cilat PD i ka bere cdo pale zgjedhje. E SFIDOJ #PARTIAELYLIT TE NXJERRE NJE PEDEIST TE VETEM NE ADMINISTRATE-DHE KA SHUME TE TILLE, TE THOTE QE E KA THIRRUR NJE EPROR, I KA KERKUAR DHUNSHEM ANGAZHIM ME PS DHE I KA DHENE NE DORE KETE LETER! NJE PEDEIST TE VETEM, PUBLIKISHT! Ne te kundert, dua te percjelle nje mesazh shume te qarte; AKTIVITETI POLITIK, PARTIAK NE ZYRAT E SHTETIT DHE NE KOHEN E PUNES SE PERCAKTUAR NGA LIGJI, ESHTE I NDALUAR DHE CDO TITULLAR DO MBAJE PERGJEGJESI PER CDO SHKELJE TE KETIJ LIGJI! Nderkohe, une dhe cdo institucion do i dale per zot cdo nepunesi te shtetit qe do te jete nen agresionin e shantazhin e paralajmeruar sot nga #PARTIAELYLIT permes bandave partiake qe duan te zevendesojne shtetin me partine e tyre; Cdo akt i tille sulmi e shantazhi ndaj cdo nepunesi do goditet me forcen e ligjit e do kallezohet sic ligji e percakton! Skenaret kriminale qe ende nuk jane ndeshkuar sic duhet, shpikur nga hici e kthyer ne ceshtje shantazhi kriminal, nuk kalojne me, nuk falen me e do ndeshkohen sic e meritojne sipas ligjeve ne fuqi!

A post shared by Erion Brace (@erionbrace) on

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb