Deputeti i Partisë Demokratike, Tritan Shehu ka uruar Berishën për zgjedhjen në krye të kësaj force politike.

Ai shkruan se PD doli nga “këneta” disa vjeçare për t’u ngritur përsëri në lartësinë që e kërkon “koha”.

Postimi i Tritan Shehu:

Urimet me te mira Berishes per zgjedhjen e tij ne krye te PD.
Vota e lire funksionoi!
PD doli nga “keneta” disa vjecare per tu ngritur perseri ne lartesite qe e kerkon “koha”.
Shqiperia ka nevoje me shume se kurre tashti per nje PD reale dhe te forte.
Ajo tashme eshte e tille, per tu perballuar me kete rregjim!

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb