Deputeti socialist Alket Hyseni ka dhënë një lajm të mirë për sarandiotët por edhe gjithë pushuesit që e zgjedhin Sarandën gjatë verës.

Ai thotë se brenda pak ditësh nisin punimet për të shtruar rrugën nga Varrezat e Dëshmorëve deri në Çukë, që pritet të përfundojë brenda vitit 2021.

Pikërisht me përfundimin e tij do marrë fund edhe kalvari i trafikut që krijohej gjatë verës në këtë zonë.

STATUSI I PLOTË
Brenda pak javësh fillojnë punimet në Rrugën Nr. 1 Lëkurs(Nga Varrezat e dëshmorëve deri në Çukë), me një vlerë 4.6 milionë USD.
Punimet përfundojnë brenda vitit 2021. Merr fund kalvari i trafikut gjatë sezonit nga #Turizmi deri ne Çukë.
Premtim i mbajtur

  • foto galeri

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: