Deputeti i opozitës së re, Lefter Maliqi, ishte i pari që mori fjalën e tij në Kuvend, të cilën e nisi me një urim për ish-kryeministrin Sali Berisha, që feston sot 76-vjetorin e lindjes.

“Sot është një ditë e veçantë për liderin historik të opozitës jashtëparlamentare, Sali Berisha, të cilit i uroj edhe 100 vjec. Gjurmët e tij janë shumë herë më të mëdhaja se ju këtu, qoftë në politikë, qoftë në histori”, tha Maliqi.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb