Chelsea e Manchester United janë në rresht të parë për të marrë në huazim Saul Niguez. Kampionët europiane duken më të favorizuar për të marrë shërbimet e spanjollit falë dhe këmbënguljes së Thomas Tuchel.

Ndërkohë ‘Djajtë e Kuq’ janë me një sy nga Camavinga i Rennes që gjithashtu kërkohet nga PSG.

Chelsea është gati të shesë Kurt Zouman tek Ëest Ham në mënyrë që të transferojë Kounde nga Sevilla.

Është java e fundit e merkatos, por duket se ekipet angleze janë përgatitur për të tjera surpriza.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb