19 mijë e 31 tifozë sot ndoqën derbin e kryeqytetit nga shkallët e “Air Albania Stadium”. Kjo është shifra zyrtare e numërit elektronit të biletave të kaluara nga tifozët në hyrjet e tij, çka ka konfirmuar interesmin e jashtëzakonshëm që pati kjo ndeshje.


Air Albania
Air Albania

“Air Albania Stadium” ka një kapacitet prej 21750 vendesh dhe duke qenë se një pjesë e stadiumit u mbajt e mbyllur për arsye sigurie, atëherë shifra e biletave të shitura është vërtet e kënaqshme. Ndërkohë mësohet se Partizani si organizator i ndeshjes ka arkëtuar rreth 200 milionë lekë nga kjo sfidë, gjysma e të cilave do të shkojë për të prekurit e tërmetit.


(Balkanweb)


Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb