TIRANE

Ish-ministri i Bujqësisë, Edmond Panariti në një dalje për media ka komentuar shpërdorimin e produkteve bujqësore nga ana e fermerëve. Panariti duke iu referuar ngjarjes më të fundit, asaj në Lushnje, ku fermerët derdhën një sasi të konsiderueshëm qumështi me arsyetimin se nuk kanë treg, tha se ata janë në mes të katër rrugëve.

Ish-ministri ndër të tjera kërkoi që të bëhet rimbursimi 100 % për produktet bujqësore.

“Fermerët janë në mes të 4 rrugëve, ndaj po i braktisin prodhimet. Një fshat që të ekzistojë duhet të prodhojë, ndaj ne bëjmë një apel për rimbursimin 100 % ,të mos ketë më rimbursim 6%.”-tha Panariti.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: