Protesta e të shtunës ka shkakuar debat të ashpër mes Mark Markut dhe Belind Këlliçit në “Opinion”.Këlliçi ka mohuar çdo akuzë e pretendim se protestuesit  shkuan në seli për ta shkatërruar atë ndërkohë që Mark Marku ka reaguar ashpër duke u shprehur se episodi i të shtunës është një turp për të gjithë shqiptarët dhe demokratët.

Debati

Këlliçi: Ngjarja po shitet sikur u mblodhën protestuesit dhe donin të sulmonin selinë. Absolutisht jo.

Marku: Po çfarë është?

Këlliçi: Sot ke një njeri që ka uzurpuar selinë

Marku: A e ke hedh në gjyq? Prisni të bëhet gjyqi. Pse i futët njerëzit me i vrarë

Këlliçi: Ka 4 muaj Basha që thotë se nuk ka krizë në PD.

Marku: Me këtë zgjidhët krizën ju? I vutë një njollë PD-së. Të vjen turp që je shqiptar me këtë që bëtë  ju.

Këlliçi: Nuk e bëme ne

Marku: Të keni turp. Merren e hidhen  hunj e lopata e tulla mbi kolegë

Këlliçi: Nuk njihni asnjë vullnet

Marku: Keni bërë me turp të gjithë. Aty ishin 800 vetë. Nuk futen në seli me varre

Këlliçi: Kam gjetur të vjedhur zyrën time para 1 muaji

 

(BalkanWeb)

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: