“Trupat ruse nuk po arrijnë objektivat e tyre dhe Presidenti rus Vladimir Putin po tregon shenja të lodhjes fizike”, kështu është shprehur një ekspert i gjuhës së trupit, shkruan The Mirror.

Ukraina vazhdon të qëndrojë më këmbëngulje përballë sulmeve ruse duke mos lejuar kapjen e vendit nga Putin.

Ndërkohë sipas bilanceve të publikuar, Rusia ka pësuar humbje të mëdha me luftën në Ukrainë dhe kjo ka sjellë edhe zemërimin e  Putin. Rusia ka humbur rreth 28 mijë burra, sipas vlerësimeve të Ukrainës . Kremlini gjithashtu ka humbur deri në 60 % të pajisjeve të tij, duke përfshirë tanke, raketa, artileri dhe pajisje të tjera ushtarake.

Ekspertja e gjuhës së trupit Judi James duke folur për The Mirror shpjegoi se si Putin dukej i lodhur gjatë fjalimit të tij të fundit.

0 New Exclusive Social Copy

“Poza e tij e trupit  tregon nivele të ulëta të energjisë. Ai ishte mbështetur të parakrahët e tij , të cilët i kishte vendosur në tavolinë. Ndonëse në pamje të parë duket një pozë e zakonshme, pot ë shohim duart e Putin vëmë një dobësim të madh”, tregon ajo.

Më tej ndalet tek gjestikulacionet e Putin duke theksuar se mënyra e tij e komunikimit tregon lodhje, pasi ai kryen një frymëmarrje  me zë paksa të sforcuar duke tentuar ta ketë zërin e lartë.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb