Detaje tragjike janë zbardhur nga aksidenti i rëndë rrugor, që ndodhi mbrëmjen e kaluar në Sllovaki.

Mediet vendase raportojnë se 12 viktimat ishin studentë, ndërsa kanë mbetur të plagosur edhe 15 studentë të tjerë.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Raportohet se drejtuesi i kamionit të ngarkuar me gurë ka humbur kontrollin e mjetit, kur është përplasur me autobusin studentor.

Ky është aksidenti më i rëndë rrugor në Sllovaki që nga viti 1995, kur një autobus ra në humnerë nga një lartësi 25 m duke shkaktuar 14 viktima.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb