Detaje të reja dalin në dritë nga ngjarja e djeshme në Rrogozhinë, ku një 33-vjeçar pas një konflikti fizik ka qëlluar me armë zjarri.

Burime zyrtare nga policia thanë për gazetaren e ‘BalkanWeb’ Dorjana Bezat se është shpallur në kërkim Erlis Dedej. Të njëjtat burime sqarojnë se ir iu është konfliktuar fillimisht me grushta me 29-vjeçarin Markelian Koçi, ndërsa kanë qenë persona të tjerë që kanë ndërhyrë për të shuar sherrin.

Por pavarësisht kësaj, 33-vjeçar duket se nuk e ka lënë me kaq, pasi ka shkuar në banesë dhe aty ka marrë një armë zjarri që e mbante pa leje dhe ka qëlluar në drejtim të 29-vjeçarit, i cili i ka shpëtuar mrekullisht plumbave. Menjëherë pas njoftimit policia ka shkuar ne zone por nuk ka mundur dot ta arrestojë 33-vjeçarin.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: