KORÇË

Nga Korca ku komentoi zhvillimet e fundit politike në vend, Presidenti i Republikës, Ilir Meta komentoi edhe dakordësine e arritur me shtetin grek, për të dërguar në Hagë, çështjen e detit. Meta tha se Rama nuk është konsultuar me Presidentin e Republikës, për këtë cështje dhe se më shumë mbi të është informuar nga mediat greke.

“Unë për këtë çështje duhet të falënderoj mediat greke dhe përfaqësuesit e Greqisë nga të cilët marrim më shumë informacion. Nuk është konsultuar me mua, por me ndonjë president tjetër vërdallë. Nuk e ka marrë vesh akoma që president i Shqipërisë është një dhe vetëm një, që është Ilir Meta”, tha Presidenti.

(Balkanweb)

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb