Arbnor Muja po përjeton momentet më të bukura në karrierën e tij. Pas debutimit me kombëtaren shqiptare, menjëherë vëmendjen e ka rikthyer tek ekipi i tij Antëerp, kampioni i Belgjikës.

Në ndeshjen e fundit të fituar 0-3 në fushën e Westerlo, sulmuesi shqiptar zhvilloi në paraqitje shumë të mirë. Në minutën e 67-të dhuroi asist për golin e dytë, ndërsa në të 83-n shënoi vetë golin e tretë.

Një papraqitje që është vlerësuar me notën 8.7 nga Sofascore, duke u bërë lojtari i dytë me notën më të lartë në formacionin  e javës së 7-të në Belgjikë ku merr pjesë edhe sulmuesi i Kombëtares shqiptare.

Muja 2

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb