Lajme të tjera të këqia për Francën në prag të sfidës kundër Shqipërisë për eliminatoret e Euro 2020. Mund të shpresojnë më shumë kuqezinjtë e Edi Rejas, pasi Didier Deschamps humbet edhe dy kampionë të tjerë të botës përpara ndeshjes së 7 shtatorit. Pas Kylian Mbappe, Ousmane Dembele dhe N’Golo Kante, francezët duhet t’i bëjnë llogaritë edhe pa dy yje të tjerë të skuadrës, Paul Pogba dhe Aymeric Laporte.

V3imagesbinf949b240862ceb2c5eacdc42540ba331 Gw7429eju9guxmrows2 T1880
V3imagesbinf949b240862ceb2c5eacdc42540ba331 Gw7429eju9guxmrows2 T1880

Mesfushori i Manchester United prioshi planet e Deschamps pas dëmtimit në ndeshjen e fundjavës në Premier League. Për të zëvendësuar Pogba është ftuar Matteo Guendouzi, mesfushori që luan po në kampionatin anglez me Arsenalin. I njëjti diskutim vlen edhe për Laporte, me mbrojtësin e Manchester City, që la fushën me barrelë gjatë sfidës të luajtur të shtunën kundër Brighton.

Pri82451775 1
Pri82451775 1

Po ashtu, në kombëtaren e Francës shqetëson edhe forma e Oliver Giroud. Sulmuesi i Chelsea vazhdon të vuajë problemet fizike dhe nuk është rikuperuar plotësisht nga dëmtimi i fundit. Futbollisti po mbahet nën vëzhfim nga stafi mjekësor dhe për aktivizimin e tij do të vendoset në ditët e fundit. Dhimbje koke për Deschamps në prag të përballjes me Shqipërinë, që duke parë mungesat e mëdha të Francës, mund t’i lejojë vetes disa shpresa më shumë për të dalë me një rezultat pozitiv nga transferta e Parisit.
(balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb