Numri i të plagosurve nga bombardimet ruse në qytetin Ochakiv të rajonit të Mykolaiv është rritur në 10. Mes tyre është edhe një fëmijë 2-vjeçar.

Deklarata përkatëse u bë nga Kryetarja e Këshillit Rajonal të Mykolaiv, Hanna Zamazieieva në Telegram.

Deri tani, gjithsej 10 persona janë lënduar nga granatimet në qytetin Ochakiv, duke përfshirë një fëmijë 2-vjeçar”, shkroi Zamazieieva.

Më herët u raportua se tetë civilë u plagosën.

Pasditen e 9 janarit 2023, pushtuesit rusë bombarduan  qytetin Ochakiv të rajonit të Mykolaiv, duke shkaktuar dëme në një spital lokal.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb