Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili, ka takuar një banorë të fshatit Karpën të Kavajës, të quajtur Safet Sheshi.

Përmes një postimi në rrjete sociale, Vasili shkruan se Shehi ka përjetuar sipas tij dhunën çnjerëzore të shtetit, pasi i janë dëmtuar dhjetëra bagëti. Gjithashtu ai nënvizoi se Shehit i kanë arrestuar vajzën, duke shtuar se fotot e videot janë tronditëse.

Postimi i plotë i Petrit Vasili:

Ne Karpen te Kavajes qytetari Safet Shehi perjeton dramen e dhunes çnjerezore te shtetit .
I jane demtuar dhjetra bageti miliona leke dem per faj te shtetit, fotot jane makabre te dhjetra bagetive te masakruara.
I arrestojne vajzen.I mesyjne banesen.Fshin shteti provat e pergjegjesise se shteterore.
Ka njoftuar te gjithe institucionet prej 2 muaj e 21 ditesh.
Fotot dhe video jane tronditese
Shteti nuk i afron ndihme por vetem dhune te eger ndaj duhet:

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: