Kreu i FRPD, Belind Këlliçi dhe ish- deputetja e LSI Silva Caka kanë kallëzuar penalisht në Prokurorinë e Tiranës Policinë e Shtetit.

Të dielën dy politikanët ishin të shoqëruar në komisariat gjatë aksionit për shembjen e Teatrit por më pas u liruan pa procedim.
Këlliçi dhe Caka pretendojnë se paraditen e 17 majit Policia ushtroi dhunë ndaj qytetarëve.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb