Trupi gjykues i Gjykatës së Shkallës Parë Fier, mesditën e sotme, ka dhënë masën e sigurisë “deryrim paraqitje” për shtetasin e arestuar tre ditë më parë, Ardit Klima.

Ai u akuzuar për goditje për shkak të detyrës të mjekëve të spitalit rajonal Fier.

Trupi gjykues i kryesuar nga Alfred Konomi, prokuror i çështjes Erind Rehovica, avokat mbrojtës, Ervis Goxhaj, pasi ka dëgjuar mbrojtjen dhe akuzën vendosi për shtetasin Ardit Klima “detyrim paraqitje”.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb