Policia e Durrrësit ka arrestuar dy persona, pasi akuzohen për veprën penale ” Dhunë në familje”.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Stacionin e Policisë Plazh kanë arrestuar në flagrancë shtetasin Sh.M., 28 vjeç, banues në Durrës, pasi ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj të fejuarës së tij, shtetases S.C., 17 vjeçe.

Gjithashtu, Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Krujë kanë ndaluar shtetasin në kërkim G.P., 37 vjeç, banues në Larushk, Krujë, pasi Gjykata e Shkallës së Parë Krujë, ka caktuar masën e sigurisë” Arrest me burg” për veprën penalë “Dhunë në familje’.

Materialet i kaluan Prokurorisë për veprime të mëtejshme.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb