Presidentja e Parlamentit Eurpian Roberta Metsola, ka pritur në takim presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani.

Pas këtij takimi Metsola ka reaguar nëpërmjet një statusi në ‘Twitter’ ku edhe ka vlerësuar sanksionet kundër Rusisë dhe Bjellorusisë.

Gjithashtu ajo është shprehur se angazhimi i vazhdueshëm në dialogun Kosovë-Serbi është thelbësor për paqen dhe stabilitetin në rajon.

Ndër të tjera, presidentja e Parlamentit tha se mirëpret vendimin e Këshillit Europian për liberalizmin e vizave.

Roberta

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb