SERBI

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç duket se kërkon një zgjidhje sa më të shpejtë me Kosovën, por jo që ta njohin atë si shtet të pavarur.

Vuçiç thotë se Serbia nuk ka për ta pranuar shantazhin nga Kosova se dialogu ka zgjidhje vetëm njohjen. Ai si President pranon se nuk mund të thotë që e njeh Kosovën si të pavarur dhe nëse serbët gjejnë dikë që mund të thotë këtë atëhere le ta zgjedhin si President vitin tjetër.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: