I ashpër ka qenë ish-kryeministri Sali Berisha ndaj rivalit të tij politik, Edi Rama.

Përmes një postimi në ‘Facebook’ një ditë pas vendimi të BE për mos çeljen e negociatave për Shqipërinë, Berisha e krahason Ramën me diktatorin Enver Hoxha.

“Miremengjes Edvin!
Dielli lindi sot përsëri ne Shqipëri! Por pas Enverit ti Edvin del ne dritën e tij si monstra e dyte me e zeze e kombit shqiptar ne rrugën e tij drejt Europes! Ai e bllokoi për 46 vite kurse ti, nisur nga këshilltaret e Fierit dhe tre ligjet dhe deri sot, e bllokove prej tete vitesh!
Misioni yt o monster pas bllokimit pa asnjë date te negociatave mbetet rikthimi i vizave për shqiptaret! Sb”, shkruan Berisha.

(ed.me/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: