Milan po punon jo vetëm për merkaton, por edhe për mbajtjen e elementëve të rëndësishëm. Ismael Bennacer është kthyer në një çështje në dosjet e klubit kuqezi, me kampionët e Italisë që kanë dëshirë të zgjasin bashkëpunimin më shumë se ç’thotë kontrata.Marrëveshja aktuale skadon në vitin 2024.

Sipas asaj që raportojnë mediat italiane, ka diferencë mes ofertës dhe kërkesës. Milan ofron 3 milionë euro në sezon, sakaq aktualisht futbollisti dhe agjenti kanë refuzuar këtë propozim.

Bennacer paguhet 1.7 milionë euro në edicion dhe donte dyfishimin e rrugës.  Të shohim sesi do shkojnë gjërat.

5t
5t

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: