Pas dy orësh “luftë” me flakët, stafi i PMTU Pogradec, ka arritur të neutralizojë një vatër zjarri në afërsi të fshatin Guras, në peizazhin e mbrojtur tokësor–ujor në Pogradec.

Sipas raportimeve, zjarri ka djegur rreth 0.5 hektarë pyje në Alarup.

Bimësia që mbizotëronte në këtë zonë ishte ajo e pyjeve cungishte dushku, por të degraduar ndër vite.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb