VLORA

Një anije peshkimi është djegur në Triport të Vlorës mesditën e sotme. Policia njofton se pronari i anijes po kryente riparime në të.

Dyshohet se zjarri ka qenë aksidental dhe asnjë s’është lënduar përveç dëmeve materiale në mjetin lundures nga flakët.

 

NJOFTIMI NGA POLICIA

Vlorë/Informacion paraprak

Rreth orës 13:05, në Triport, Zvërnec, ka rënë zjarr dhe është djegur një mjet lundrues, anije peshkimi, e ankoruar, në pronësi të shtetasit F. S., në të cilën po kryeshin riparime. Si pasojë e zjarrit ka vetëm deme materiale.

Nga hetimet paraprake rezulton se mjeti ka marrë flakë aksidentalisht.

Vijon puna me grupin hetimor për sqarimin e plotë e rrethanave të ngjarjes.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb