ELBASAN

Një banesë e braktisur është përfshirë nga flakët mbrëmjen e sotme në lagjen ‘Çlirimi’, pranë bashkisë së Elbasanit.

Zjarri rrezikon të shkaktojë dëme edhe në apartamentet e një pallati  që gjendet ngjitur me banesën e braktisur, në një zonë tejet të banuar të qytetit.

Dyshohet se zjarri është vendosur qëllimisht, ndërsa nuk raportohet për të lënduar. Në vendngjarje kanë mbërritur tre makina zjarrfikëse për neutralizimin e flakëve.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

(d.d/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb