Një banesë është përfshirë nga flakët në Vlorë paraditen e sotme. Fatmirësisht nuk ka të lënduar, pasi zjarrfikësit ndërhynë në kohë për shpëtimin i të moshuarit që banonte aty.

Gazetari Enrik Mehmeti ka siguruar për “BalkanWeb” momentin kur kanë ndërhyrë zjarrfikësit dhe kanë shuar flakët. Ai raportoi se nga zjarri është djegur pjesërisht kuzhina e banesës.

Në video shihen banorët që të trembur përpiqen të ndihmojnë të moshuarin, teksa e gjithë banesa dhe shkalla është mbuluar nga tymi.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: