Çuditë që po sjellin ndryshimet klimatike nuk reshtin së surprizuari. Madje duke sjellë edhe fenomene që janë jo të stinës. Në Itali, mimozat kanë çelur 2 muaj e gjysmë përpara stinës së tyre të vërtetë. Duke treguar edhe një anomali klimatike. A po ndryshojnë stinët apo smogu global ka bërë efektin e vet duke gënjyer edhe bimësinë?

(m.k/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: