Dinamo e ka nisur mirë sezonin në Kategorinë e Parë. Kryeqytetasit kanë grumbullar 7 pikë, në 3 takimet e para. Të besuarit e Nevil Dedes mposhtën 5-0 Burrelin. Ymeri realizoi një gol, ndërsa pati dopietë për Denisson dhe Markun.

Nëse dinamovitët bëjnë mirë, nuk mund të thuhet e njëjta gjë për Skënderbeun. Korçarët pësuan disfatë 1-0 në fushën e Orikut. Kjo humbje i çon ata në vendin e 11-të, me 2 pikë.

Në takimin e ardhshëm, Dinamo luan me Tomorin jashtë, ndërsa Skënderbeu në transfertë ndaj Luzit.

Re
Re

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: