Të fundit që gjykata ju ka konfirmuar mandatin e kryetarit të Bashkisë të dalë nga zgjedhjet e 30 Qershorit, për Qarkun Dibër, janë Dionis Imeraj për Bashkinë Dibër dhe Lefter Alla për Bashkinë Bulqizë.


Mësohet se të dy kryetarët e rinj të këtyre bashkive kanë marrë aprovimin e Gjykatës së Shkallës së Parë në Dibër për të qeverisur në mandatin vendor në vazhdim.


Tashmë pritet miratimi i mandateve për Këshillat Bashkiak e më pas këta të fundit të bëjnë kostituimin për t’ju dhënë mundësinë kryetarëve të dalë nga 30 Qershori të nisin zyrtarisht detyrën.


(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb