Në listën e gjatë të dënimeve që ka dhënë sot Komisioni i Disiplinës, spikat emri i Paula Jakut, lojtarja e Juban Danjës dhe ekipit Kombëtar të femrave. Disiplina ka vendosur që ta ndëshkojë Jakun me një pezullim të rëndë, duke e lënë jashtë fushave të lojës për 12 muaj.

Jaku
Jaku

“Lojtarja e “Juban Danja” femra, Paula Jaku, për dhunë ndaj zyrtares të ndeshjes, në bazë të Nenit 49/2/b të KDS, dënohet me 12 (dymbëdhjetë) muaj pezullim nga aktiviteti,” lexohet në njoftimin e Komisionit të Disiplinës.

Jaku 1
Jaku 1
Jaku 3
Jaku 3

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb