Ditën e nesërme kryeministri i Greqisë Kyriakos Mitsotakis do të mirëpresë drejtuesit e EuroMed7 .

Sipas orarit zyrtar, Presidenti francez Emanuel Macron, kryeministri spanjoll Pedro Sanchez , homologu i tij italian Mario Draghi , kryeministri i Maltës Robert Abella dhe të tjerë do të marrin pjesë në punën e Samitit .

Çështjet e Mesdheut Lindor, kriza klimatike, mbrojtja civile dhe zhvillimet në Afganistan do të jenë në axhendën e EuroMed7.

 

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: