Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, ka zhvilluar sot një takim në Kryegjyshatën Botërore Bektashiane, me rastin e festës së Ashures.

Në një mesazh të shkurtër para mediave, Meta tha se kjo ditë është mjaft e veçantë për besimtarët, një ditë e sakrificave dhe përpjekjeve për të nxjerrë në pah vlerat më të mira të njerëzve.

“Me rastin e kësaj dite shumë të veçantë, e cila është dita e sakrificave dhe përpjekjeve për të nxjerrë në pah vlerat më të mira njerëzore. Ditë që I fton të gjithë përmes mesazhit që ajo mbart”, u shpreh ai.

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: