‘Festë e madhe’, kështu do të jetë 8 dhjetori shprehet Ministrja për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali.

Në një status në ‘Facebook’, Spiropali shkruan se 8 dhjetori do të jetë një festë kthese, ku sipas saj fantazmat propagandistike të komunizmit apo idhujt e rremë të tranzicionit do të përbuzen nga qytetarët.

“8 Dhjetori do të jetë Festë e madhe, Festë kthese, kur fantazmat propagandistike të komunizmit, idhujt e rremë të tranzicionit, gjuhët e vrazhda që godasin kundërshtarët duke ndotur ambientin e bashkëjetesës, lufta e paskrupullt për pushtet, përçarja dhe urrejtja, do përbuzen nga shumica e qytetarëve të vendit tonë në shërbim të së ardhmes së të gjithëve”, shkruan Spiropali.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb