Ambasadorja e SHBA-ve në Shqipëri Yuri Kim, me anë të një statusi në rrjetet sociale ka reaguar për Ditën Ndërkombëtare të Demokracisë.

Kim shprehet se demokracitë janë përgjegjëse përpara qytetarëve të tyre.

  • foto galeri

Postimi i Yuri Kim:

Çdo qytetar ka të drejtë të marrë pjesë në proceset e vetëqeverisjes demokratike. Demokracitë janë të përgjegjshme para qytetarëve të tyre.

Ata respektojnë sundimin e ligjit, mbrojnë jetën dhe pronën, dhe respektojnë liritë, dinjitetin dhe barazinë e çdo personi.

(d.xh/ balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb