Pas një mungese trevjeçare për shkak të koronavirusit, eventi vjetor “No Trousers Tube Ride” u rikthye dje në Londër. Duke sfiduar të ftohtin dhe shikimet e të tjerëve, londinezët hoqën pantallonat dhe u shfaqën për një ditë me të brendshme në transportin publik.

Gratë dhe burrat e të gjitha moshave dhe llojeve të trupit hynë në trena të veshur nga beli e lart, por të veshur vetëm me të brendshme, çorape dhe këpucë.
Linja Elizabeth, e cila u hap vitin e kaluar, mirëpriti pasagjerët e saj të parë pa pantallona, ​​me qindra njerëz që udhëtonin me të brendshme nga mesi e poshtë.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Kjo ngjarje është pjesë e lëvizjes globale “No Pants Subway Ride” që filloi në Nju Jork në 2002 dhe që atëherë është përhapur në më shumë se 60 qytete në mbarë botën.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb