Barcelona vazhdon me zyrtarizimet. Pasi lajmëroi firmën me mesfushorin nga Bregu i Fildishtë, Kessie, pak më parë erdhi edhe një firmë tjetër.

Katalanasit siguruan shërbimet e mbrojtësit Christensen, i icli vjen si futbollist i lirë nga Chelsea. Danezi ka nënshkruar një kontratë që do e mbajë të lidhur me klubin të paktën deri në vitin 2026.

Ajo që vlen të theksohet është klazuola 500 milionë euro. Barcelona do synojë transferimin edhe të disa lojtarëve të tjera.

 

 

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: