Sot u luajtën ndeshjet e radhës në kampionatin e Maqedonisë së Veriut.

Shkupi u mund 2-0 nga Bregalnica Stip, duke shkaktuar një befasi të madhe. Golat erdhën nga i njëjti autor: Gjorgjiev.

Gabon edhe Shkëndija, teksa nuk shkoi më shumë se një barazim 1-1 ndaj Makedonija GP. Golit të Vosha iu përgjigj Doriev.

Sa i përket rënditjes, dy pozicionet  e para mbahen nga Struga dhe Sileks. Në fund qëndron Pobeda.

66
66

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: