Flamuri kombëtar në institucionin e Presidentit të Republikës ulet në gjysmë shtizë në nderim të të ndjerit Bashkim Fino, Kryeministër i Qeverisë së Pajtimit Kombëtar dhe deputet në disa legjislatura.

Në të gjitha institucionet shqiptare, sot flamuri është ulur në gjysmë shtizë, teksa qeveria e shpalli 29 marsin ditë zie kombëtare. Bashkim Fino u nda nga jeta në moshën 58-vjeçare për shkak të COVID-19.

  • foto galeri
  • foto galeri

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb