TIRANË

Dita e Hashures ka mbledhur në Kryegjyshatën Botërore Bektashiane liderët shqiptarë, krerë të ambasadave, ministra e politikanë. Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin Elisa Spiropali ka vizituar selinë e shenjtë ku është takuar me kryegjyshin botëror Edmond Brahimaj.

Ajo ka publikuar një foto nga ky takim dhe ka përcjellë dhe një mesazh. “Ditët e sakrificave ?dhe mundimeve janë ato që na afrojnë tek e vërteta, tek besimi, tek dëshira për ndryshim. ? i paçit plotë, sot e kamot ?”, shkruan Spiropali në “Facebook”.

Spiropali Baba Mondi
Spiropali Baba Mondi

(m.k/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb