DJ i famshëm botëror Diplo më në fund përmbushi premtimin e tij për të përfunduar një maratonë dhe theu rekordin e vendosur nga Oprah Winfrey në 1994.

DJ amerikan mori pjesë në Maratonën e Los Anxhelosit të dielën e kaluar dhe përfundoi për tre orë e 55 minuta, duke u renditur i 2009-ti mes më shumë se 15,000 vrapuesve.

Ai shpjegoi se vendosi të merrte pjesë kur i tha një shoku se mund të vraponte një gjysmë maratonë pa stërvitje. DJ 44-vjeçar e realizoi këtë arritje me lehtësi dhe këtë vit, ai vendosi një synim për të mposhtur kohën e Oprah Winfrey prej katër orë e 29 minutash në Maratonën e Trupave Detare të vitit 1994. “E gjithë ajo që ka rëndësi është që unë mund të fitoj.”

Oprah ”, shkruan Diplo në një postim në Instagram.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by diplo (@diplo)

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb